Dan iskupljenja i dokazivanja vrijednosti

Drugo kolo Europskog prvenstva nastavlja se u subotu, 22. lipnja, s nova tri susreta.

U 15:00 sati se igra prva utakmica drugog kola Skupine F. Sastaju se dvije momčadi koje su poražene u prvom kolu – Češka i Gruzija.

Češka je povela protiv favoriziranog Portugala u prvom kolu. Ravnopravno su stajali na terenu i pitanje je kako bi se utakmica završila da nije bilo nesretnog autogola Hranaca u 69. minuti. Držali su neriješen rezultat sve do sudačke nadoknade kada je Conceicao pogodio i ostavio ih bez ijednog boda.

Gruzija će tražiti bodove protiv Češke, nakon što su u prvom kolu svladani od Turske s 3:1. Nijedna od ovih ekipa nije odigrala loše prvo kolo i sigurno neće odustati od plasmana u drugi krug natjecanja, a ova utakmica im je idealna prilika da poprave rezultat, navodi Radio Sarajevo.

Od 18:00 sati se igra druga utakmica skupine F u kojoj se sastaju dvije reprezentacije koje su slavile u prvom kolu – Turska i Portugal.

Turska je u fenomenalnoj utakmici svladala Gruziju i uz tri postignuta pogotka stvorila još veliki broj prilika. Ono što ih može brinuti je činjenica da su Gruziji dozvolili da kreira dosta prilika, a sada igraju protiv protivnika koji ima jedan od najubojitih napada na svijetu.

Portugal, unatoč pobjedi nad Češkom u prvom kolu ne može biti zadovoljan. Došli su na ovo prvenstvo kao jedan od favorita za trofej, a do sada su pokazali jako malo. Do pobjede su došli autogolom protivnika i pogotkom u 92. minuti, od strane rezervnog igrača koji je ušao svega dije minuta ranije. Protiv Turske neće biti bitno samo ostvariti bodove, bitno će biti i odigrati utakmicu koja bi mogla podići samopouzdanje reprezentaciji pred nastavak natjecanja, piše Radio Sarajevo.

Treća utakmica dana igra se u 21:00 sat, kada se sastaju Rumunjska i Belgija.

Ove dvije reprezentacije su odigrale dijametralno suprotno prvo kolo. Rumunjska je do nogu pregazila Ukrajinu koja je ušla u taj susret kao blagi favorit. Rumunji su pružili nogometnu lekciju Ukrajini, slavili 3:0 i pokazali da mogu biti najugodnije iznenađenje ovog prvenstva.

S druge strane, Belgija je apsolutno podbacila u prvom kolu. Lukaku je dva puta tresao mrežu Slovačke, ali je oba puta VAR reagirao i prekinuo slavlje Belgijanaca. Na kraju su susret završili porazom, bez postignutog pogotka. Pobjedom protiv Rumunjske bi učinili posljednje kolo skupine E izuzetno zanimljivm jer bi sve četiri momčadi nakon dva kola imale po tri boda.