Nijemci osigurali osminu finala nakon pobjede nad Mađarskom

Njemačka je u Stuttgartu pobijedila Mađarsku rezultatom 2-0 u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva, čime je praktički osigurala osminu finala.

Golove su postigli Jamal Musiala u 22. minuti i Ilkay Gündoğan u 67. minuti.

Obje su momčadi igrale otvoreno u prvom poluvremenu. Mađarska je odmah na početku stvorila priliku, no njemački vratar Manuel Neuer spriječio je rano vodstvo gostiju.

Njemačka je odgovorila šansama Kaija Havertza, a zatim je Gündoğan asistirao Musiali za vodstvo u 22. minuti. Mađarska je imala priliku izjednačiti preko Dominika Szoboszlaia, ali je Neuer obranio njegov slobodni udarac.

Njemačka je nastavila pritiskati u drugom poluvremenu, a Mađarska je propustila izjednačiti kada je Varga glavom pucao preko gola. Gündoğan je u 67. minuti povećao vodstvo na 2-0, nakon asistencije Mittelstadta.

Do kraja utakmice obje su momčadi imale prilike, ali se rezultat nije mijenjao. Joshua Kimmich je u 90. minuti spašavao Njemačku izbijajući loptu s gol linije, dok je na drugoj strani Leroy Sané nekoliko puta opasno zaprijetio.