Poznati srpski sportaš se utopio tijekom natjecanja

Prema svjedocima, Đukić je posljednji put viđen na stotinjak metara od cilja, ali je uočeno da se mučio tijekom plivanja. Kada je postalo jasno da je nestao, odmah je pokrenuta potraga u kojoj je sudjelovala ronilačka spasilačka služba.

Tijekom ovogodišnjeg natjecanja Crossfit Games 2024, koje se održavalo u Fort Worthu u Teksasu, dogodila se tragična nesreća u kojoj je život izgubio srpski sportaš Lazar Đukić (28). Đukić, jedan od najistaknutijih crossfit natjecatelja s ovih prostora, izgubio je život nakon što je nestao tijekom plivačkog segmenta natjecanja.

Nažalost, ubrzo je pronađeno beživotno tijelo mladog sportaša. Natjecanje je odmah prekinuto, prenosi Večernji.hr.

Lazar Đukić bio je međunarodno priznat crossfit natjecatelj, poznat po vrlo dobim rezultatima na svjetskoj sceni. Svoj najbolji rezultat na Crossfit Games ostvario je 2022. godine, kada je zauzeo deveto mjesto na svijetu.