Borac osvojio povijesni bod protiv Panathinaikosa

Nogometaši Borca odigrali su neodlučeno (1:1) protiv Panathinaikosa u 1. kolu Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer pred 4.208 gledatelja na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Prvak BiH uspio je osvojiti povijesni bod protiv favoriziranog protivnika na startu ligaškog dijela Konferencijske lige.

Grčka momčad povela je u 11. minuti pogotkom Bakasetasa koji je iskoristio ubačaj Mladenovića i u padu zahvatio loptu te zatresao mrežu.

Borac je došao do izjednačenja u 50. minuti. Herera je ubacio s lijeve strane, a Despotović glavom loptu poslao u gol.

U nastavku susreta prvak BiH je mogao do preokreta, ali je udarac Herere iz rašlji izvadio vratar Dragowski.

I gosti su mogli do drugog gola preko Šporara koji je s desetak metara pucao tik pored gola.

Do kraja utakmice nije bilo promjena te je Borac uspio osvojiti vrijedan bod.

U drugom kolu Borac 24. listopada igra na Cipru protiv APOEL-a.

(Fena | Foto: Armin Durgut/Pixsell)