Bubalo: I mostarska i širokobriješka publika osvjetlala je obraz svima u BiH

Hercegovački derbi 16. kola Premijer lige BiH između Širokoga Brijega i Zrinjskog završio je 1:1, a treneri obaju klubova pohvalili su veličanstvenu atmosferu na Pecari.

Gledali smo čvrstu i tvrdu utakmicu u kojoj smo mi u prvom poluvremenu imali više posjeda. Nisam bio zadovoljan s okomitošću i dubinom da više ugrozimo Široki Brijeg koji se lijepo i organizirano branio i prijetio iz kontri. Poluvrijeme za zaborav. Očekivano tvrdo, ali u jednoj fantastičnoj atmosferi u kojoj se kao i igrač i trener osjećaš važan. Daj Bože da je što više ovakvih kulisa.

U drugom poluvremenu htjeli smo još više ugroziti Široki Brijeg, međutim imali smo jedan pad od deset minuta taman kad smo primili gol. Moram pohvaliti svoje igrače koji nisu klonuli, dali su gasa i uspjeli smo izjednačiti. Na kraju kad se podvuče crta mislim da je zaslužena podjela bodova.

Ne mogu sada reći da se Široki nije borio, dobro su nam parirali i pokazali da imaju svoje adute i sasvim zasluženo su tu gdje jesu na tablici što god netko mislio. Ovih 16 kola igraju dobro i čestitam im na fair i korektnoj igri, rekao je, između ostaloga, na konferenciji za novinare trener Zrinjskog Sergej Jakirović.

Sergej Jakirović: ”Široki je sasvim zasluženo tu gdje je”

Pomoćni trener u stručnom stožeru Širokoga Brijega Stanko Bubalo složio se s kolegom iz Mostara da je ovo bila tvrda utakmica te je također pohvalio publiku i sjajnu atmosferu na Pecari.

Pogledajte kako na Pecari ori ”Ponosna moja je zemlja Hercegovina”

Zrinjski je u prvom poluvremenu dominirao dok mi nismo uspostavili ravnotežu. Nije bilo toliko prilika u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu zabili smo gol, a zatim smo imali jednu situaciju 3 na 2 u kojoj smo mogli zabiti i otići na 2:0, međutim Zrinjski je stiskao i dogodio se taj trenutak gdje su nam dali gol iz prekida.

Tvrda i dobra utakmica te zaslužen bod i njima i nama. I mostarska i širokobriješka publika osvjetlala je obraz svima u BiH i pokazala kako se navija i voli Zrinjski i Široki Brijeg, rekao je Bubalo.

Stanko Bubalo: ”Publika je pokazala kako se navija i voli Zrinjski i Široki Brijeg”

Zrinjski ostaje na prvom mjestu Premijer lige BiH s 33 boda dok je Široki Brijeg ostao na drugom mjestu s četiri boda manje.

U 17. kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuje dobojsku Slogu dok Zrinjski na svom stadionu igra protiv gradskog rivala Veleža.