Dalić: Bili smo tromi, imamo dosta problema

Hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela doći do svoje prve pobjede na ovogodišnjem Europskom prvenstvu.

Remizirali su s Albanijom 2:2 iako su pobjedu imali u šaci do posljednjih minuta samog susreta točnije sudačke nadoknade.

U skupini B još su Italija i Španjolska koje obje imaju po tri boda, dok Hrvatska i Albanija dijele treće i četvrto mjesto s jednim.

Nije lako, jako teška utakmica, različiti poluvremeni. U drugom smo dali sve od sebe da povedemo, pa primili gol u nadoknadi. Još je sve u našim rukama. Drugo poluvrijeme ohrabruje, u prvom smo bili loši, ništa nismo uspjeli.

Evo što je Hrvatskoj potrebno za prolaz skupine

Pobjeda nad Italijom vodi nas dalje. Htjeli smo više probijati po bokovima s Perišićem i Juranovićem. u prvom poluvremenu smo slabo okretali stranu, s Gvardiolom smo htjeli balans, a s Petkovićem da prihvati loptu. Nismo uspjeli u tome. U prvom smo bili tromi i spori, nismo ih uspjeli probiti. U drugom smo stavili brže igrače i to je bilo bolje, rekao je Dalić za HRT nakon utakmice i nastavio:

Naravno da se mogao spriječiti drugi gol. No, u zadnjih pet se sve okrenulo. Dali smo im situacije za polukontre. Imali smo dosta problema u stoperskom dijelu, stalno smo se bespotrebno tukli s njima. Tu ima dosta problema. Hvala navijačima, nosili su nas i držali kad smo gubili i vodili. Moramo napraviti sve da ih ne razočaramo. Teško je primiti gol u zadnjoj minuti, ali kada vidiš prvo poluvrijeme. Imamo par dana do Italije, podići ćemo se i biti bolji. Nije lako, ali uz ovakvu podršku…

Ne mogu reći ništa o pristupu, protivnik ti da gol… Nije išlo, prespori smo i pretromi bili. Drugo poluvrijeme je bilo drugačije, pokidali smo se da se vratimo i onda smo primili gol. Drugo poluvrijeme je pokazatelj kako trebamo. Bespotrebno smo se povlačili na kraju.