Gruđanke razbile Cipranke i osigurale 3. kolo EHF Europskog kupa

Rukometašice Gruda pobijedili su ciparsku ekipu Youth Union of Athienou 39:21 u prvoj utakmici 2. kola EHF Europskog kupa igranom u petak u dvorani Bili Brig u Grudama.

Po dogovoru dva kluba, obje utakmice igraju se u Grudama, tako da je uzvrat na rasporedu već danas (12. listopada) u 17:00 sati.

Prvakinje BiH povele su sa 7:1, a na poluvrijeme su otišle pri rezultati 23:8 i do kraja je bilo pitanje samo s koliko golova razlike će pobijediti.

Drugo poluvrijeme je bilo samo formalno odrađivanje utakmice do konačnih 39:21, a trenerica Zlata Zubac je u završnici dala priliku svim igračicama.

Priliku za igru je dobila i djevojčica rođena 2010. godine, mlada Anamarija Grizelj, što je svakako velika stvar za ovu igračicu.

Kod Gruda je najefikasnija bila Lea Bošnjak s devet golova, dok je Karla Lovrić dodala osam pogodaka.

U redovima Youth Union of Athienou najefikasnije su bile Anna Karakiti i Panayiota Fiakkou s po četiri pogotka.

• Youth Union of Athienou: Panayiota Fiakkou 4, Maria Piroyiati 1, Eleni Gastrinaki 2, Varvara Fiakkou, Rafaela Katsiari 1, Georgia Tryfonos 1, Chrysia Tryfonos 3, Desponia Kkaila, Christina Constatinou 2, Maria Toumpa, Georgia KKaila 3, Theodoula Christofi, Anna Karakiti 4, Tonia Katsiari, Antigoni Pedoulidou, Katerina Chasou
  • HRK Grude: Martina Šumelj, Matea Šumelj 6, Nina Marić, Ivona Soldo, Darija Milanović 2, Mia Lugonjić 5, Lea Bošnjak 9, Ina Džidić 1, Šejla Selimić, Anamarija Grizelj, Karla Lovrić 8, Lucija Vistorop 4, Simona Vasileva 2, Hristina Rešetar 1, Zahida Zajmović 1