Gruzija povela pa primila četiri gola: Španjolska u četvrtfinalu

Nogometna reprezentacija Španjolske izborila je plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što je u susretu osmine finala u Kolnu porazila Gruziju s 4-1.

Gruzija je povela u 18. minuti nakon autogola Robina Le Normanda, no “Furija” je uzvratila s četiri gola.

U 39. minuti je izjednačio Rodri, rezultat je u 51. minuti okrenuo Fabian Ruiz, Nico Williams je u 75. minuti zabio za 3-1, da bi Dani Olmo u 83. pogodio za 4-1.

Španjolska će u četvrtfinalu, 5. srpnja u Stuttgartu igrati protiv Njemačke koja je u subotu s 2-0 porazila Dansku.

Njemačka u četvrtfinalu Europskog prvenstva

Španjolska i Gruzija su igrale međusobno i u kvalifikacijama za ovaj Euro, a Furija je ostvarila dvije uvjerljive pobjede. U Tbilisiju je bilo čak 7-1, uz tri gola Alvara Morate, a u uzvratu u Valladolidu 3-1. I ovoga puta je Španjolska bila uvjerljiva postigavši četiri gola uz jedan primljeni.

Španjolska je kroz skupinu prošla s tri pobjede (Hrvatska 3-0, Italija 1-0, Albanija 1-0) i bez primljenog gola. S druge strane Gruzijci su u svom prvom nastupu na nekom velikom natjecanju odmah i prošli skupinu.

Gruzija je bila veliko iznenađenje grupne faze, napredovala je kao treća nakon što je posljednjeg dana natjecanja po skupinama iznenadila Portugal Cristiana Ronalda sa 2-0. Remizirala je s Češkom (1-1) uz poraz od Turske (1-3).

(Hina | Foto: UEFA EURO 2024)