Igokea slavila na Pecari protiv desetkovanog Širokog

Široki je izgubio od Igokee 77:84 (20:18, 20:21, 14:26, 23:19) u susretu posljednjeg 10. kola Lige 6 za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH igranom u utorak navečer pred 500 gledatelja (službena statistika) u dvorani Pecara.

Domaćinima je ovo bio drugi uzastopni poraz nakon što su prethodnom kolu izgubili u Banjoj Luci od Borca.

Aktualni prvak BiH opravdao je ulogu favorita, no Široki se nije lako predao.

Nakon prve dionice prednost je bila na strani Širokog dok se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 40:39. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je momčad iz Aleksandrovca prelomila utakmicu te je u posljednju dionicu susreta ušla s prednošću od 11 koševa.

Široki je, oslabljen neigranjem ozlijeđenih ponajboljih igrača Martina Junakovića i Dominika Vujanovića te Duje Brale koji se ozlijedio u drugoj četvrtini, uspio u završnici tek ublažiti poraz.

Tricom Gabrijela Karamarka uspio je doći Široki na -7 (77:84) 1:23 minute do kraja utakmice, no do posljednjeg oglašavanja sirene nije ”pao” nijedan koš na obje strane.

Najbolji u redovima Širokog s po 17 koševa bili su Josip Čović i Carlos Pepin (9 skokova). Kapetan Mateo Čolak ubacio je 11, a Gabriel Karamarko 10 koševa. Tim Tomažić je, uz 9 koševa, upisao čak 14 asistencija.

U pobjedničkoj momčadi izdvojio se dvojac Marko Jošilo i Dragan Milosavljević koji su postigli po 16 koševa.

Upravo će ova dva kluba odmjeriti snage u polufinalu play-offa za prvaka BiH. Široki u polufinalnu seriju, koja se igra na dvije pobjede, ulazi kao četvrtoplasirana, a Igokea kao vodeća momčad Lige 6. Prva utakmica trebala bi se odigrati u subotu u Laktašima.

S obzirom da je Široki bio prvi nakon regularnog dijela Košarkaškog prvenstva BiH (Liga 12), time je osigurao nastup u regionalnoj ABA 2 ligi i u sljedećoj sezoni.