Karačić: Ova pobjeda je slatka • Ćorić: Imam jednu zamjerku

Nakon subotnjeg derbija na Grbavici u kojem je Široki Brijeg pobijedio Željezničar s 1:0, utakmicu su komentirali treneri Toni Karačić i Denis Ćorić.

Prvo, iskoristio bih priliku čestitati mojim igračima. Uvijek je bitno otvoriti prvenstvo pobjedom, pogotovo ovdje na Grbavici, ova pobjeda je slatka. Mislim da je otvaranje utakmice bilo dosta dobro s naše strane, postigli smo i pogodak. Drugo poluvrijeme je bilo loše u prvih petnaestak minuta, opasno smo živjeli, Željezničar je imao neke dobre prilike. Kasnije smo, eto, rutinerski uspjeli privesti utakmicu kraju.

I mi i Željezničar imali smo veliki broj odlazaka, tako da to nije lako posložiti, svakako treba vremena. U sportu nema vremena, možeš ga jedino malo kupiti, produžiti, dobrim rezultatima. Objektivno ga nema. Puno igrača je došlo, trebat će još rada da neke stvari dođu na svoje, kazao je šef stručnog stožera Širokoga Brijega Toni Karačić kojemu je ovo bila deveta trenerska pobjeda na Grbavici.

Trener sarajevske momčadi Denis Ćorić rekao je da nije ugodno izgubiti utakmicu pred domaćom publikom.

Nije ugodno izgubiti utakmicu, pogotovo pred domaćom publikom. Prvo ću čestitati Širokom Brijegu na pobjedi. Nismo bili dobri u prvom poluvremenu, osjetio se taj neki grč, nervoza kod igrača, protok igre kroz pas nam je bio nedovoljno dobar. Jednu zamjerku imam na račun svoje ekipe u prvom poluvremenu. S igračem više smo primili gol, to ozbiljna ekipa sebi ne smije dozvoliti. U drugom poluvremenu smo napravili neke korekcije, napravili smo dosta šansi, nismo dali gol. Široki se branio, imao je neke kontre, mogao je dati i drugi gol. Nek nam putokaz bude drugo poluvrijeme, moramo se dalje boriti i to je to, kazao je Ćorić, pa dodao:

Još nismo na optimalnoj razini. Sve ekipe će se tražiti dva-tri kola. Osjeti se grč, nervoza kod igrača. Bože moj, idemo raditi, nadam se da će nam drugo poluvrijeme biti putokaz i da će se ovi momci podići. Idemo raditi, glavu gore, tek je početak i još je puno vremena pred nama. Prvo kolo je, žao mi je što nismo dali barem jedan gol, ali vratit će nam se to negdje. Lopta nije htjela u gol, ekipi nemam što zamjeriti, borili su se, trudili, to je to. Idemo dalje.