Najluđe raspucavanje u Europi: Izveli čak 34 jedanaesterca

Osim Elfsborga i Rijeke, ovog četvrtka odigrano je još 10 utakmica u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Rapid, kod kojeg je Beljo u igru ušao u 72. minuti, je s 2-0 svladao Trabzonspor čime su potvrdili prolaz u daljnju fazu natjecanja nakon što su u prvoj utakmici također slavili (1-0). Za tursku momčad je od 67. minute na terenu bio Borna Barišić.

Viktoria Plzen, za koju se u neformalnom razgovoru moglo načuti da je bio ‘želja’ sada već bivšeg stožera NK Rijeka, je s 1-0 svladao Krivbas. Česi su i u prvom ogledu slavili, tada je bilo 2-1, što znači da su bez većih problema izborili prolaz i ogled s Heartsom.

Utakmica dana svakako je bila ona između Ajaxa i PAO-a. Iako pogodaka i nije bilo previše. Naime, nakon što su Kopljanici u prvoj utakmici slavili s 1-0, ovog četvrtka je nakon 90, a onda i 120 minuta, na semaforu stajalo 0-1. Pogodak s kojim je PAO otišao do produžetaka, a onda i do raspucavanja s bijele točke je postigao Tete (89.), a kod raspicavanja uslijedila je prava drama. U petoj seriji Ajax je imao udarac za pobjedu, ali Brobbey je promašio, što je Grcima dalo još jednu priliku. No, onda su Grci u sedmoj seriji ponovno promašili, Maksimović nije bio sretne ruke, da bi onda priliku da postane apsolutni heroj dobio Traore, piše Germanijak.

Iako su mnogi pomislili ‘to je to’, ovoljetno pojačanje Ajaxa nije bio precizan, što je značilo da se drama nastavila. U osmoj seriji neprecizni su bili i Grci i Nizozemci, dok su u devetoj seriji i jedni i drugi pronašli put do mreže. Ista stvar dogodila se i u desetoj seriji kad je za Ajax precizan bio Šutalo, baš kao što je za PAO u trećoj seriji precizan bio Jedvaj. Kako su u 11. seriji oba vratara postigla pogotke, raspucavanje se nastavilo – ispočetka! Zaista raritetna situacija….

Inače, kako je raspucavanje otišlo do 15. serije, Tin Jedvaj zabio je dva pogotka s bijele točke, a u drugom krugu raspucavanja prvi je promašio Mladenović. No, drame nije bilo dosta nikome, jer onda je Brobbey – i to po drugi put – propustio biti heroj i Ajaxu donijeti pobjedu!

U 17. seriji Vilhena je bio neprecizan, da bi onda pogodak odluke postigao Gaaei. Dakle, nakon čak 34 jedanaesterca, Ajax je uspio pobijediti PAO. Čudo neviđeno!, zaključuje Germanijak.