Nogometaši BiH poraženi u Italiji

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od reprezentacije Italije s 1:0, u prijateljskom susretu u Empoliju. Strijelac jedinog gola bio je Fratessi u 38. minuti.

Izabranici Sergeja Barbareza prikazali su dobru i hrabru igru protiv aktualnog prvaka Europe, posebno u prvih 45 minuta i na kraju upisali minimalni poraz.

Pomlađena bh. ekipa prvih dvadesetak minuta bila je potpuno ravnopravan protivnik, a imala je i dvije prilike za pogodak. Prvi je zaprijetio Hajradinović u osmoj minuti kada je dobro pucao s petnaestak metara u donji lijevi ugao gola Italije, ali je golman Donnarumma krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu. Dobru priliku imao je i Gazibegović iz slobodnog udarca s 20 metara u 18. minuti, nakon dobrog prodora Gigovića, ali je golman Italije i ovaj put bio na visini zadatka.

Talijani su također prijetili preko Chiese čiji udarac je obranio Pirić, a golman reprezetacije BiH iskazao se i nekoliko minuta kasnije kada je zaustavio Fratessija s kojim se našao oči u oči ali mu je uspio “ukrasti” loptu iz nogu, piše Fena.

Hajradinović je u 21. minuti imao još jednu priliku, ali je njegov šut izblokirao Darmian.

U posljednjih dvadesetak minuta prvog dijela Italija je preuzela igru, redali su se napadi domaćina, a u 38. minuti postigli su pogodak. Chiesa je dobro ubacio u srce šesnaesterca bh. momčadi gdje je ostao usamljen Fratessi te iz prve pucao neobranjivo u rašlje gola.

U drugom poluvrermenu malo je pao tempo igre. Reprezentacija BiH uglavnom se branila, dok su Talijani imali tri prilike, preko Scamacce, ali je golman Pirić sva tri puta uspio zaustaviti njegove udarce.

Reprezentacija BiH mogla je u sudačkoj nadoknadi do remija s obzirom na to da se Ahmedhodžić iznenada našao oči u oči s Donnarummom nakon greške obrane talijanske momčadi, ali je golman Italije još jednom uspio sačuvati mrežu.

Talijani na kraju mogu biti zadovoljni pobjedom pred nastup na Europskom prvenstvu gdje će braniti naslov prvaka Starog kontinenta, dok reprezentaciju BiH očekuje pauza do rujna i susreta u A Ligi nacija.