O plasmanu Slovenije i Danske u skupini odlučio je gol postignut prije 7 mjeseci

Veoma neobičnu scenu vidjeli smo u utorak navečer u po završetku dva susreta skupine C na Europskom nogometnom prvenstvu.

Slovenija je “držala” 0:0 protiv Engleske, baš kao i Danska protiv Srbije, a kada je Jaka Bijol u 72. minuti dobio žuti karton, dobili smo situaciju u kojoj su po svakom parametru na ljestvici Slovenija i Danska izjednačeni.

Naime, u tom trenutku Slovenija i Danska su imale po tri boda, identičnu gol-razliku 2:2, a u međusobnom duelu su odigrali 1:1.

Sljedeći kriterij po kojem su mogli biti razdvojeni su bili žuti kartoni, no Bijolov žuti je bio šesti za Sloveniju na turniru, koliko je u tom trenutku imala i Danska.

S obzirom da do kraja susreta ni Slovenija, ni Danska nisu dobile nijedan karton, dobili smo situaciju da su obje reprezentacije bile izjednačene po svim parametrima na turniru, te je za odluku o tom tko će u osminu finala proći s drugog, a tko s trećeg mjesta odlučila utakmica koja je odigrana prije sedam mjeseci, piše Klix.ba.

Slovenija bez pobjede prošla skupinu, Hrvatska službeno ispala s Eura

Naime, pravila kažu da u slučaju da dvije momčadi imaju iste omjere u svim bitnim parametrima na Euru, gleda se tko je imao više bodova u kvalifikacijama.

I tu smo došli do nove zavrzlame. Naime, Slovenci i Danci su igrali u kvalifikacijama u istoj skupini i osvojili su isti broj bodova (22).

No, u međusobnim susretima uspješnija je bila Danska. U Sloveniji je rezultat bio 1:1, a Danska je kod kuće slavila s 2:1 pogotkom Thomasa Delaneya iz 54. minute i upravo je taj pogodak iz studenoga prošle godine odlučio da Danska u osminu finala Eura ode s drugog, a Slovenija s trećeg mjesta.

Danska će za “nagradu” u osmini finala igrati protiv Njemačke, dok će Slovenija igrati protiv Portugala ili pobjednika skupine E.