Ova debitantska ekipa je hit Lige prvaka

Francuski nogometni klub Brest prvi put u svojoj 121-godišnjoj natječe se u Ligi prvaka u kojoj je nakon dva kola postao apsolutni hit.

Naime, debitanti najelitnijeg klupskog natjecanja imaju maksimalan učinak sa šest postignutih pogodaka i jednim primljenim.

Najprije su svladali Sturm sa 2:1 (Abadallah Sima) da bi pobijedili i Salzburg (Sima x2, Camara i Pereira Lage) 4:0.

Iznenađenje je tim veće jer se u domaćem prvenstvu nalaze na 13. mjestu sa šest bodova u šest utakmica. Povijesni uspjeh, odnosno plasman u Ligu prvaka kontra svim očekivanjima, prošlu sezonu izborili su završivši na trećem mjestu sa 61. osvojenim bodom, iznad PSG-a i Monaca. Francuze s klupe predvodi 57-godišnji Eric Roy.