Pobjeda Belgije nad Rumunjskom za ”ludnicu” u skupini

Nogometna reprezentacija Belgije svladala je u subotu navečer u Kölnu Rumunjsku s 2:0 i tako došla do prve pobjede na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Belgijanci su bili pod imperativom pobjede nakon poraza u prvom kolu od Slovačke, pa su od početka susreta krenuli silovito i već u 2. minuti došli u vodstvo. Lukaku je odigrao povratnu loptu za Tielemansa, koji je pogodio s 18 metera.

Konačan rezultat u 80. minuti postavio je De Bruyne koji je pobjegao obrani Rumunjske i pogodio pokraj Nite.

Susret je, inače, obilovao prilikama s obje strane, a Belgija je postigla još jedan pogodak preko Lukakua koji je poništen nakon intervencije VAR-a. Ovo je Lukakuu bio treći poništeni pogodak na prvenstvu pa se belgijski napadač još nije upisao u listu strijelaca.

Ovim susretom završeno je drugo kolo EP-a, a nakon pobjede Belgije sve tri momčadi u skupini E imaju po tri boda te se u posljednjem kolu očekuje prava drama za plasman u osminu finala. Sastaju se Slovačka i Rumunjska te Ukrajina i Belgija.