Portugal nakon velikog preokreta slavio protiv Češke

Portugal i Češka zatvorili su prvi krug Eura utakmicom na Red Bull Areni u Leipzigu, a u dvoboju F skupine nogometaši Portugala su slavili nakon preokreta s konačnih 2-1 (0-0).

Češka je povela golom Lukasa Provoda (62), a Portugalci su izjednačili autogolom Roberta Hranača (69). U 92. minuti pobjedu je Portugalu donio Francisco Conceicao.

Do važne pobjede Portugalci su došli preokretom, jer su potpuno defanzivno orjentirani, ali i podosta limitirani Česi neočekivano poveli, piše HRT.

Ipak, dvoboj je odlučio loš dan češkog braniča Roberta Hranača, koji je prvo postigao nesretni autogol, da bi u 92. minuti poklonio loptu za pobjedu Portugalaca.