Remi Češke i Gruzije

Nogometaši Gruzije i Češke odigrali su neriješeno 1:1 u prvom susretu drugog kola skupine F Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Obje reprezentacije su u drugo kolo ušle bez bodova te im je današnji remi u Hamburgu ostavio nadu da u posljednjem kolu eventualnom pobjedom izbore plasman u nokaut fazu.

Češka je veći dio utakmice napadala, poništen joj je i pogodak zbog igranja rukom, ali je vratar Gruzije Mamardashvili najzaslužniji što je Gruzija u svom debitanskom nastupu na Europskom prvenstvu osvojila prvi bod.

Gruzija je i prva došla u vodstvo, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, pogotkom Mikautadzea iz jedanaesetrca. Prethodno je u svom šesnaesetrcu rukom igrao Hranac, javlja Hina.

Češka je do izjednačenja došla u 59. minuti kada je mrežu zatresao Patrich Schick. Nakon jednog kornera u šesnaestercu Gruzije najviše je skočio Lingr i pogodio vratnicu, a odbijena lopta pogodila je Schicka i završila u mreži. Schick je ovime postao najbolji strijela Češke na europskim prvenstvima sa šest pogodaka preskočivši Milana Baroša koji je imao pet.

Također, Schick je postao prvi igrač koji je na europskim prvenstvima pogodak postigao lijevom i desnom nogom, glavom te tijelom.

Do kraja susreta redali su se napadi Češke koja je svim silama željela doći do preokreta, ali je Gruzija odolijevala svim prijetnjama. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Gruzija je mogla i do pobjede pošto su trojica igrača istrčala kontranapad, Chakvetadze je uposlio usamljenog Lobzhanidzea koji iz čiste pozicije puca preko gola.

U drugom susretu drugog kola od 18:00 sati igraju Turska i Portugal, koje nakon prvog kola imaju po tri boda.