Remi Širokog i Sarajeva u ”ludoj” utakmici na Pecari

Nogometaši Širokoga Brijega odigrali su neodlučeno 3:3 od Sarajeva u susretu 9. kola WWin lige BiH igranom u ponedjeljak navečer na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Široki nakon devet odigranih utakmica zauzima sedmo mjesto s 10 bodova (2 pobjede, 4 remija i 3 poraza) dok je Sarajevo drugo s 18 bodova (5 pobjeda i 3 remija) i utakmicom manje. Širokobriježani i dalje ne znaju za pobjedu na Pecari u ovoj sezoni.

U 7. minuti Ilija Bagarić je bio u polukontri, s leđa ga je srušio branič Čelik, no sudac Dragan Petrović nije se oglašavao. Međutim, oglasio se VAR i snimka se pregledavala četiri minute, nakon čega je Petrović pokazao na ”bijelu točku”. Siguran realizator bio je povratnik u momčad Mato Stanić, a pogodak je službeno upisan u 12. minuti.

Široki je igrao vrlo dobro i borbeno u odnosu na prethodne utakmice, no nisu uspjeli otići na poluvrijeme s vodstvom. U 44. minuti Sarajevo je izjednačilo iz jedanaesterca, a strijelac za 1:1 bio Giorgi Guliashvili. Prethodno je Senić srušio Đuričkovića, a nakon pregleda VAR-a, Petrović je drugi put na utakmici dosudio najstrožu kaznu.

U nastavku susreta Sarajevo je igralo dominantno što im se isplatilo već u 48. minuti kada neopreznost domaće obrane koristi Guliashivili i postiže svoj drugi pogodak za 1:2.

U 70. minuti Renan Oliveira je zatresao mrežu, a pogodak je poništen nakon četverominutnog pregleda snimke zbog prekršaja u napadu gostujućeg napadača.

Široki je izjednačio u 79. minuti, a na odbijanac je naletio Miroslav Iličić, lopta se odbila od Čelika i ušla u mrežu vratara Rockova za 2:2 i veliko oduševljenje na Pecari.

U 85. minuti Sarajevo je ponovno povelo, a strijelac odličnog pogotka za 2:3 bio je Aleksandar Đorđević.

Samo minutu kasnije, erupcija oduševljenja na Pecari. Samo 20 sekundi nakon što je ušao u igru, glavom za 3:3 pogodio je Filip Matić na ubačaj Stephena Chinedua.

U 92. minuti ponovno se pregledavala snimka i to dvije minute. Činilo se da je Domagoj Jelavić postigao pogodak, no pregledom ne baš dobrih snimki sudac Petrović je odlučio da je Rockov spasio loptu.

U 96. minuti nova drama na Pecari, Oliveira je postigao pogodak, no dosuđeno je zaleđe nakon još jedne u nizu provjere VAR-a.

Nevjerojatna utakmica na kraju je završila 3:3.

U 10. kolu Široki Brijeg gostuje u Posušju dok će Sarajevo dočekati Velež.