Široki trijumfom otvorio novu sezonu

Na Pecari je u petak navečer odigrana utakmica prvog kola nove sezone Košarkaškog prvenstva BiH između Širokog i Borca.

Na domaćem parketu prvu ovosezonsku pobjedu upisali su košarkaši Širokog koji su slavili s visokih 81:68 (21:23, 14:16, 26:16, 20:13).

Široki je lošije otvorio susret, izgubivši prve dvije četvrtine. No, presudila je treća četvrtina koju su domaćini odigrali sjajno, ostvarivši rezultat 26:16. Ritam igre zadržali su i u posljednjoj četvrtini u kojoj su protivnike nadigrali s 20:13 i tako stigli do prve pobjede u novoj sezoni.

Široki su do pobjede predvodili Jan Rebec s 16 koševa, Josip Čović i Alexander Hunter s po 14, Patrik Jambrović s 12 i Matej Perković s 10 koševa.

U redovima Borca istaknuli su se Darko Talić s 20 koševa, dok je 14 pridodao Vuk Bošković.

Podsjetimo, ova utakmica je trebala biti odigrana prošle subote, ali je odgođena zbog katastrofalnih poplava koje su pogodile BiH.

Zbog tragičnih posljedica, Uprava Kluba je donijela odluku da će cijeli prihod s utakmice Širokog i Borca biti usmjeren za žrtve poplava u BiH.