UEFA potjerala nizozemskog suca s Eura

Nizozemski sudac Danny Makkelie (41) neće više suditi na Europskom prvenstvu.

Tako je odlučila UEFA nakon što je Nizozemac sudio na utakmici Hrvatske i Italije (1:1), koja je okončana ispadanjem Hrvatske u skupini Eura. Nizozemski portal AD objavio je kako se policijski inspektor Makkelie već vratio u Rotterdam.

Makkelie je na Euru sudio i utakmicu Njemačke i Mađarske (2:0) u skupini, a nakon utakmice Hrvatske i Italije stiglo je puno prigovora na njegov posao. Hrvatska je primila gol u osmoj minuti sudačke nadoknade, što je izazvao bijes hrvatske javnosti jer nitko ne može objasniti gdje je nizozemski sudac uspio skupiti spomenutih osam minuta.

Na Makkeliejevo suđenje buni se i Mađarska, koja je također ispala u skupini. Njezin izbornik Marco Rossi bunio se zbog pogotka Jamala Musiale jer je smatrao da je asistent Ilkay Gündogan prethodno napravio prekršaj u napadu. Za Makkelieja je ovo bilo drugo Europsko prvenstvo u karijeri, a sudio je i na Svjetskom prvenstvu 2022. u Kataru, prenosi Index.

Modrić u suzama: Ne znam gdje je sudac našao 8 minuta nadoknade

17 komentara

• I sta mi imamo od toga, Hrvatska je ispala. Valjda mu je to bio zadatak, kada ga guzi italijanski prijatelj/”muz”.

• A zašto mi ne zabišmo za dva nula !? Onda bi i produžeci od 20 minuta vjerojatno bili Talijanima malo. Dapače, nisam ni ja za suca, očigledno je natezao za talijane, ali mi prije svega trebamo biti prizemljeni i realni i jasno i glasno reći da smo loše igrali. I to sve tri utakmice. Zašto nismo u prvom poluvremenu s Italijom ništa napravili ??? Zašto evo. Zamislite da smo zabili gol, dva protiv Italije u prvom poluvremenu ? Znači, lako je u svakome drugome krivca tražiti nakon nečega što se zove isključivo vlastiti neuspjeh, neuspjeh u načinu i stilu igre, stilu igre kojim više nitko, nitko možda osim Srbije, igra, a to je ekstremno sporo pepkanje lopte i šutanje na relaciji golman – zadnji vezni, bez ikakvih napada kroz sredini niti s boka. Ovo je čak neshvatljivo za Dalića koji je prošlo prvenstvo u Katru, imao posve drugačiji, višestruko borbeniji i napadačkiji stil igre, a sad veli da mu je cilj bio da prvo poluvrijeme s Talijanima odigraju da im talijani ne zabiju gol, i još ktome reče da su postigli svoj cilj u prvom poluvremenu s Talijanima. Ono kad sam to čudo, uhvatio sam se glavu kao i mnogi vjerujem drugi, pa šta reče čovječe, čuj cilj mu bio da odigraju bunker i da se brane, pa dobro moj Daliću ako ti je to cilj onda bio, valjda znaš psihologiju da će samim time psihički domet igrača biti puno manji i neće imati ekstra najveću motivaciju da jurcaju i bacaju se svim i svačim na glavu da pobjede, i isključivo da pobjede. Po tom pitanju, mene osobno je Dalić razočarao, s tim načinom umetanja tog ekstra sporog i obrambenog načina igre našim reprezentativcima i jako lošim taktičkim uvođenjima i izmjenama, recimo uvodi poluinvalidnog Perišića koji uostalom i skrivljuje onaj zadnji gol talijana, itd, itd, itd. Ne daj Bože da ga pljujem, poštujem ga i skidam mu kapu za sve što je napravio i priznajem kao i mnogi da je genijalac – bio, znači najbitnija stavka, on jest genijalac, ali bio! Sad je došlo vrijeme promjena. Jeli najbolje da on ide, u to ne ulazim. Ali promjena je svakome imalo pametnom očita kao nužna stavka. Prije svega u stilu igre i imenima igrača koja će igrati puno više nauštrb drugih koji će igrati puno manje (a to su svakako veterani i oni stariji od 30 godina).

• Kakva naklapanja..da je Dalić ovo..ne bi bilo ono.. daj ne lupetaj.. da je babi ona stvar ne bi bila baba nego dida .
      Pročitaj što si napisao ..nema nikakve logike.. jesi li ti ikada igrao nogomet..?
      U prvoj rečenici ispadaš smiješan..
      Zašto ne zabijemo dva gola.. hahaha smiješno.. da i mene čudna..svaki protivnik jedva čeka da mu daš dva gola.. a opet ti je čudno da je Dalić tražio da ne dobiju gol rano u prvom poluvremenu.. stručnjače.
      A po tvome bi dobivale samo brze ekipe..recimo one iz atletike..
      Ali ti priznam..u trendu si..pljuj ..pljuj..i samo pljuj..

• Pehko!
    Sao sam počeo čitati, ali nisam pročitao. Lako je biti general nakon bitke, još lakšepraviti se pametan. Problem je što ti nisi baš pametan, a razlog je što si glup. Nemoj više!

• Pehko!
    Samo sam počeo čitati, ali nisam pročitao. Gadi mi se…..Lako je biti general nakon bitke, još lakše praviti se pametan. Problem je što ti nisi baš pametan, a razlog je što si glup. Nemoj više!

• Kratko jasno Hrvatska nije imala sreće kao na prethodna dva svjetska prvenstva.Po meni zar je loš rezultat sa Talijanima a uz malo sreće mogla je biti pobjeda.Sa Albancima je trebalo i moralo biti drugačije i to bilo na zadovoljstvo svih nas a moglo je.